Avstrija je znana po svoji čudoviti naravi in prizadevanju za trajnostni razvoj. V zadnjih letih je država napravila velike korake pri zmanjšanju svojih emisij ogljikovega dioksida in izboljšanju svoje okoljske kakovosti.
V Norveški je bilo odkrito veliko nahajališče fosfata, ki bi lahko potencialno oskrbovalo svet z dovolj materiala za baterije in solarne panele za naslednjih 100 let. Nahajališče, ki se nahaja v jugozahodu države, naj bi vsebovalo 70 milijard ton fosfatne skale.
Postaviti solarne panele ni majhen strošek. Gre za naložbo, ki se bo dolgoročno izplačala in ki bi jo idealno želeli uporabljati čim dlje. Zato je izbira panelov, ki bodo krasili našo streho ali dvorišče, ključna, še posebej njihova učinkovitost.
V Nemčiji vlada prava norija za solarnimi moduli, ki se namestijo na balkon ali drugo primerno mesto. Po podatkih Zvezne agencije za omrežja se je v prvem četrtletju letošnjega leta število prijavljenih tovrstnih mini obratov povečalo za sedemkrat v primerjavi z enakim obdobjem lani.
Vetrne in solarne elektrarne so na poti, da do leta 2030 predstavljajo več kot tretjino svetovne električne energije, je v četrtek dejal poročilo Rocky Mountain Institute (RMI). To signalizira, da lahko energetski sektor doseže spremembe, ki so potrebne za izpolnitev globalnih podnebnih ciljev.